Company introduction - Rise (Tianjin) Steel Sales Co.,Ltd

prezantimi i kompanisë

Tianjin Yuantai Derun Pipe Prodhim Group Co, Ltd

Tianjin Yuantai Derun Pipe Manufacturing Group Co, Ltd, themeluar në mars të vitit 2002 dhe erdhi nga Industriale dhe Trading Co Tianjin Yuantai, Ltd, është e vendosur në zonën më të madhe tuba-prodhimit bazë-Daqiuzhuang industrial në Jinghai Tianjin e cila është e afërt me National Kina Highway 104 dhe 205 dhe është vetëm 40 km larg nga Xingang Port Tianjin. Lokacioni i shkëlqyer gjeografik mbështet lehtësi për të dyja në brendësi dhe transportin Outland.

Tianjin Yuantai Derun Pipe Manufacturing Group Co., Ltd. includes 10 subsidiaries. It deserves a large united enterprise group with a registered fund of USD 65 million and fixed assets of USD 200 million. With annual production capacity of 5 million tons, Yuantai Derun is the biggest manufacturer of ERW square, rectangular pipe, hollow section pipe, galvanized pipe and spiral welding pipe in China. Annual sales reaches USD 1.5 biliion. Yuantai Derun has 59 production lines of black ERW pipe, 10 production lines of galvanized pipe and 3 production lines of spiral welding pipe. Square steel pipe from 20*20*1mm to 500*500*40mm, rectangular steel pipe from 20*30*1.2mm to 400*600*40mm, spiral pipe from Ø219—1420mm can be manufactured with the steel grade from Q(S)195 to Q(S)345B/Gr.A-Gr.D. Yuantai Derun can manufacture square rectangular pipes as per the standards of ASTM A500,JIS G3466, EN10219,DIN2240,AS1163. Yuantai Derun has the biggest square rectangular pipe stock in China which can meet customer’s direct procurement requirement. Years of technology accumulation makes Yuantai Derun possessing a wealth of production experience which can greatly shorten the development and production cycle of non-standard steel pipe and speed up the delivery time of customized products. At the same time Yuantai Derun also pays attention to advanced technology research and production use of advanced equipment, the production lines of 500*500mm, 300*300mm and 200*200mm are the most advanced equipment in China which can realize the electronic-controlling automation from the forming to the finishing.

pajisje të përparuara të prodhimit, forca të shkëlqyer teknike, talente të shkëlqyera menaxhimin dhe forcë solide financiare garantojnë prodhim të shkëlqyer tub. Produktet janë përdorur gjerësisht në shumë fusha, duke përfshirë strukturë çeliku e ndërtimit, prodhimin e automobilave, ndërtimit të anijeve, makineri prodhuese, ndërtimin e urave, ndërtimi keel enë, stadiumet ndërtimit, dhe ndërtimeve të mëdha aeroportit. Produktet janë përdorur në projekte Kinë famshme të tilla si stadiumin Kombëtar (fole zogu), Teatrin Kombëtar Grand dhe Ura e Zhuhai-Hongkong-Makao. Prodhimet Yuantai eksportohen gjerësisht në Lindjen e Mesme, Azia Juglindore, Bashkimit Evropian, Afrikë, Amerikën Latine, SHBA etj Gjatë vitit 2006, Yuantai Derun renditet 228 nga "lartë 500 dhe ndërmarrjet e prodhimit në Kinë gjatë vitit 2016"

Yuantai Derun marrë certifikatat e ISO9001-2008 Quality Management System International në vitin 2012 dhe sistemi i CE10219 BE-së në vitin 2015. Tani Yuantai Derun po përpiqet të aplikojë për "Trademark National njohur".


Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree

WhatsApp Online Chat !