Felicitări pentru că Messi a câștigat Cupa Mondială!Felicitări tuturor clienților noștri sud-americani!

După 36 de ani, Argentina a câștigat din nou campionatul, iar Messi și-a îndeplinit în sfârșit dorința.
În Cupa Mondială din Qatar, Argentina a câștigat campionatul învingând Franța cu 7-5 la penalty-uri.Messi, 35 de ani, a marcat două goluri și a câștigat în cele din urmă campionatul.În această Cupă Mondială, Messi a marcat un total de 7 goluri, cu 3 pase decisive, și a creat un total de 10 goluri înainte și după.Messi a câștigat și premiul Globul de Aur la ceremonia de premiere.Messi a devenit al patrulea jucător din istorie care a câștigat Cupa Mondială, Globul de Aur și Liga Campionilor în același timp.Noua generație de rege al fotbalului este Messi.
În spatele succesului lui Messi, trebuie să vedem eforturile și dăruirea, dăruirea și perseverența lui, care sunt mai importante decât campionatul.
Trebuie să știți că Messi a participat la cinci Cupe Mondiale înainte și după câștigarea campionatului.A eșuat de patru ori consecutiv.După 16 ani de muncă asiduă și experiență, a atins campionatul actual și perfecțiunea.

Felicitări pentru că Messi a câștigat Cupa Mondială-1

Privind înapoi la greutățile călătoriei lui Messi, nu pot să nu plâng.În 2006, Messi, în vârstă de 19 ani, a participat pentru prima dată la Cupa Mondială.Lovitura de pedeapsă din sferturile de finală a Argentinei a fost 3-5 de la Germania.Messi a jucat de trei ori, cu un gol și un assist.La acea vreme, Messi nu credea că va trebui să aștepte 16 ani pentru a câștiga campionatul.La acea vreme, Messi era un superstar în fotbalul mondial și a fost evaluat drept „cel mai bun jucător din istoria viitoare” de Ronaldinho!
În 2010, Messi, care a câștigat premiul Globul de Aur, a participat pentru a doua oară la Cupa Mondială, dar Messi nu a reușit să ajute în continuare Argentina.A oprit ultimele opt și a pierdut în fața Germaniei.Argentina a jucat cu 0-4 în sferturile de finală ale Germaniei.Messi a jucat cinci jocuri și a asistat de două ori.

Felicitări pentru că Messi a câștigat Cupa Mondială-2

La Cupa Mondială din 2014, Messi, 27 de ani, a fost în vârful carierei sale.Era în cea mai bună stare din viața personală și chiar a încercat să lupte pentru campioana Cupei Mondiale.A condus Argentina în finală.A făcut un total de 7 apariții și a contribuit cu 4 goluri și 1 assist, jucând cea mai bună călătorie la Cupa Mondială din cariera personală a lui Messi la acel moment.Cu toate acestea, argentinianul a pierdut în cele din urmă în fața Germaniei.Finala a fost 0 - 1 prelungiri pentru Germania, iar Cupa Mondială a fost câștigată de adversarul său.

A fost învins de Germania de trei ori la rând.Lumea exterioară a crezut că Messi era greu să câștige Cupa Mondială, dar Messi nu a renunțat.În 2018, Messi a ieșit din nou, dar de data aceasta a pierdut în fața Franței, o forță în ascensiune, Mbape, care era la fel de puternic ca Messi când era tânăr.Un meci a fost 3-4, iar Argentina a pierdut în fața Franței în optimile de finală.

Felicitări pentru că Messi a câștigat Cupa Mondială-3

Apoi a urmat Cupa Mondială din Qatar din 2022.Messi, 35 de ani, a spus că aceasta a fost ultima lui Cupă Mondială.Argentina a pierdut cu Arabia Saudită în primul joc și nimeni nu s-a gândit că Argentina ar putea câștiga campionatul.Dar în cele din urmă Argentina a făcut, Messi a făcut, 7 goluri și 3 pase decisive.Messi și-a îndeplinit visul la vârsta de 35 de ani la a cincea sa Cupă Mondială.După 16 ani de muncă și antrenament, Messi a devenit în sfârșit campionul lui Messi!

Omul nu poate învinge timpul, dar faptele lui pot sta deasupra timpului și pot rămâne în inimile noastre.Aceasta este evaluarea poetului He Wei despre Messi.Numele lui Messi este reprezentantul măreției și legendei.Spiritul pe care îl transmite nu este doar campion și onoare, ci și perseverența, eforturile neîntrerupte și perseverența lui.Toate merită învățate!

Felicitări din nou pentru fotbalul nostru sud-american, în special pentru clienții noștri argentinieni!Felicitări FIFA și poporului Qatar, care au adus o sărbătoare profundă de fotbal poporului chinez.

Suntem cel mai mare producător de secțiuni goale din China.Producem în principal personalizate:conductă yuantai ERW, teava yuantai LSAW, țeava Yuantai SSAW, conductă yuantai HFW, țeava fără sudură yuantai.
secțiune pătrată goală: 10*10*0,5-1000*1000*60mm
secțiune goală dreptunghiulară: 10*15*0,5-800*1100*60mm
secțiune circulară goală: 10,3-2032 mm THK: 0,5-60 mm

Ora postării: 19-12-2022