кои се ЈуанТаиДеРун

ГРАДИ ГЛОБАЛЕН БРЕНД ВЕК

Тијанџин Јуантаи Дерун цевки за производство на групација копродукции, ООД, основана во март 2002 година и произлезе од индустриската и трговска компанија Тијанџин Јуантаи, Ltd, се наоѓа во најголемата база за производство на цевки - индустриската зона Дакијужуанг во ingингхај Тијанџин, близу до Кинескиот национален автопат 104 и 205 и е оддалечен само 40 километри од пристаништето Тијанџин Ксианг. Одличната географска локација ја поддржува практичноста и за внатрешен и за надворешен транспорт.

 • 2002

  YuanTaiDeRun е изграден во 2002 година

 • 500 производители

  500-те најдобри производители во Кина

 • 5 милиони тони

  Неговиот производствен капацитет е повеќе од 5 милиони тони

 • КВАДАР И ЦЕЛОСТРАГОЛАРНА ЧЕЛИКА

  КВАДАР И ЦЕЛОСТРАГОЛАРНА ЧЕЛИКА

 • Заварувана цевка ЕРВ

  Заварувана цевка ЕРВ

 • ГАЛВАНИЗИРАН ЦЕВКА

  ГАЛВАНИЗИРАН ЦЕВКА

 • СПИРАЛНА ЦЕВКА

  СПИРАЛНА ЦЕВКА

 • Цевка од LSAW

  Цевка од LSAW

 • Безлична цевка

  Безлична цевка

 • ППГИ КОЛИН

  ППГИ КОЛИН

 • ГИ намотка

  ГИ намотка

 • ЦЕВКА / КАЛИРАЕ од не'рѓосувачки челик

  ЦЕВКА / КАЛИРАЕ од не'рѓосувачки челик

 • ЛИНИЈА ЦЕВКА & ОКТГ

  ЛИНИЈА ЦЕВКА & ОКТГ

Зошто да не изберете нас
500
500-те најдобри производители во Кина
20
20 години искуство во производството на челични цевки
1
Еден од изготвувачите на националниот стандард
1
Најголемите претпријатија за производство на квадратни и правоаголни цевки
 • Мост Хонг Конг-huухаи-Макао

  Мост Хонг Конг-huухаи-Макао

  Мостот Hongухаи Макао во Хонг Конг е проект за мост и тунел што ги поврзува Хонг Конг, huухаи и Макао во Кина. Се наоѓа во морската област Лингдингјанг на устието на реката Перл во провинцијата Гуангдонг. Тоа е јужен прстенест дел од прстенот на прстенот во регионот Делта на реката Перл.

 • Стадион за птичји гнездо

  Стадион за птичји гнездо

  Националниот стадион (Птичји гнездо) се наоѓа на југот од централното подрачје на Олимпискиот парк во Пекинг. Тоа е главниот стадион за Олимписките игри во Пекинг 2008 година. Зафаќа површина од 20,4 хектари и може да прими 91000 гледачи. По Олимписките игри, стана значајна спортска зграда и олимписко наследство во Пекинг.

 • Коцка за вода

  Коцка за вода

  Националниот пливачки центар, познат и како „Коцка вода“ и „коцка мраз“, се наоѓа во Олимпискиот парк во Пекинг. Тоа е главниот нататориум изграден од Пекинг за Летните олимписки игри во 2008 година и една од значајните згради на Олимписките игри во Пекинг 2008 година

 • Аеродром ХК

  Аеродром ХК

  Аеродромот во Хонг Конг, сместен во Чек Лап Кок, островот Лантау, Хонг Конг, Кина, 34 километри оддалечен од урбаната област, е меѓународен цивилен аеродром 4f. Тој е еден од најпрометните аеродроми во светот. Тука работат повеќе од 100 авиокомпании, кои се рангирани како петти по обем на патнички сообраќај и први по обем на товар 18 последователни години

 • Национален театар

  Национален театар

  Националниот гранд театар на Кина е едно од новите „Шеснаесет знаменитости на Пекинг“. Се наоѓа на запад од плоштадот Тјенанмен и западно од Големата сала на луѓето во центарот на Пекинг. Составен е од главната зграда, подводниот коридор, подземниот паркинг, вештачкото езеро и зелениот простор на северната и јужната страна.

 • ДУБАИ ЕКСПО 2020

  ДУБАИ ЕКСПО 2020

  Изградена на повеќе од 11 милиони квадратни метри висококвалитетно земјиште, вилата во Дубаи има широк спектар на пејзажи и градини, кривулести тротоари и огромни јавни површини. Ренесанса во срцето на градот, блоковите на имотот во Дубаи Хилс се елегантно дизајнирани да опкружуваат терен за голф на шампионатот со 18 дупки

 • КУВЕЈТ АЕРОДРОМ

  КУВЕЈТ АЕРОДРОМ

  Меѓународниот аеродром Кувајт е аеродром лоциран во Фарванија, Кувајт, 15,5 километри (9,6 милји) јужно од градот Кувајт, со површина од 37,7 квадратни километри (14,6 квадратни милји). Тој е центар на авиокомпаниите Ал azeезира и Кувајт.

 • Кинески респект

  Кинески респект

  Пекиншката кула CITIC, позната и како Zhongguo Zun, е седиштето на кинеската CITIC група. Се наоѓа во блокот z15, основната област на централната деловна област. Со вкупна висина од 528 метри, 108 ката над земјата и 7 ката под земја, може да прими 12000 луѓе да работат, со вкупна градежна површина од 437000 квадратни метри. Архитектонскиот изглед е дизајниран по имитација на древниот ритуален сад „Зун“. Внатре, се наоѓа првиот скокачки лифт во светот со висина од повеќе од 500 метри, кој е оценет како „првите десет кинески современи згради“.

 • ГРАДЕЕ НА ГУГЛ СИНГАПОР

  ГРАДЕЕ НА ГУГЛ СИНГАПОР

  Ова ќе биде трет центар за податоци на технолошкиот гигант во Сингапур и ќе се наоѓа во Јуронг Вест, веднаш до други две згради.

 • ДУБАЈ ХИЛ

  ДУБАЈ ХИЛ

  Имотот Дубаи Хилс е еден од најспектакуларните нови случувања во Дубаи. Сместен помеѓу двете главни сообраќајници на патот Ал Каил и патот Мохамед Бин Зајед, Дубаи Хилс Естеј е опсежен развој на живеалишта и начин на живот кој вклучува вили, станови со ниски згради и градски куќи. Тоа е прва фаза во масивниот проект Мохамед Бин Рашид Сити, кој соодветно го доби прекарот „град во град“ поради големиот обем на развој.

 • ЕГИПТ КАЈРО CBD

  ЕГИПТ КАЈРО CBD

  Новиот административен главен град на Египет се наоѓа на 45 километри источно од Каиро, на пат кон пристанишниот град Суец. Проектот би требало да понуди илјадници работни места и да ја стимулира економијата. Кога ќе заврши новиот главен град се очекува да прими население од 5 милиони луѓе кои ќе го решат хроничниот проблем со метеж во сегашниот главен град Каиро. Подолу е новата временска рамка на новиот административен капитал на Египет и с you што треба да знаете за проектот од почетокот до денес.

 • ЕГИПТСКА ЗЕЛЕНА КУOА

  ЕГИПТСКА ЗЕЛЕНА КУOА

  Мега проектот за оранжерии што го спроведе египетската влада претставува квалитативен скок во историјата на земјоделството во земјата, бидејќи ќе игра голема улога во постигнувањето на безбедноста на храната за најнаселената арапска земја, велат египетските експерти.

БАРАЈ ЦИТАН

Ние сме професионалци

Инженери

Со силна технологија, центар за истражување и развој

Доверливи сме

Квалитет

90 дена гаранција за квалитет по пристигнувањето на стоката

Ние сме Експерти

Искуство

20-годишно искуство во производство на челични цевки од големи размери

Willе добиеме брз бесплатен понуда и ќе ја закажеме вашата работа на денот и времето што најдобро одговара за вас.